Babboe przygotowuje się do zwrotu modeli CITY, CITY-E, MINI i MINI-E

13.03.2024

Postępowanie wyjaśniające przeprowadzone w Holandii wykazało, że nie można zagwarantować bezpieczeństwa użycia modeli rowerów towarowych CITY, CITY-E, MINI and MINI-E, produkowanych przez holenderską firmę Babboe B.V. W związku z tym wspomniane modele nie mogą być dłużej używane.  W konsultacji z holenderskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa Żywności i Towarów (NVWA), Babboe B.V. przygotowuje się do przeprowadzenia zwrotu w/w modeli, w ramach którego ich właścicieli otrzymają produkt zastępczy albo inny jego odpowiednik. Babboe B.V. działa w oparciu o regulacje obowiązujące we wszystkich krajach, w których sprzedawane są rowery, produkowane przez tę firmę.

Podczas gdy przygotowywane są kolejne kroki w kierunku finalizacji procesu zwrotów, Babboe B.V. dąży do zapewnienie klientom i dealerom odpowiednich informacji, jak szybko to możliwe. W ramach działań zapobiegawczych Babboe B.V. zwróciło się do dealerów by przerwali do odwołania sprzedaż rowerów Babboe oraz do konsumentów by przerwali użytkowanie rowerów do czasu przeprowadzenia odpowiednich badań przez NVWA.

Gerard Feenema, pełniący od dnia 19.02.2024 funkcję dyrektora zarządzającego, oświadczył: „Babboe traktuje bezpieczeństwo klientów bardzo poważnie. Dlatego uruchomiliśmy proces zwrotu rowerów w odniesieniu do modeli CITY, CITY-E, MINI i MINI-E. Rozumiemy obawy konsumentów związane z tą sytuacją oraz powstałe z tego powodu niedogodności. Przepraszamy wszystkich naszych klientów i zapewniamy, że przeprowadzimy proces zwrotu w najsprawniejszy możliwy sposób. Pozostajemy w kontakcie z odpowiednimi władzami i mamy nadzieję, że mamy nadzieję, przekazać więcej informacji jak najszybciej”.

Klienci posiadający rowery Babboe CITY, CITY-E, MINI lub Mini-E mogą sprawdzić swój numer ramy na stronie www.checkyourframe.com by dowiedzieć się czy ich egzemplarz podpada pod zwrot. W takiej sytuacji nawiążemy z nimi kontakt tak szybko jak to możliwe.

Babboe B.V. ustala z odpowiednimi władzami właściwe kroki w stosunku do innych modeli Babboe i stara się zapewnić jasny przekaz w ich zakresie.
Inne modele to:

 • Babboe Curve / Curve-E / Curve Mountain
 • Babboe Big / Big-E
 • Babboe Dog / Dog-E
 • Babboe Max-E
 • Babboe Mini Mountain
 • Babboe Pro Trike / Trike-E
 • Babboe Pro Trike XL
 • Babboe Carve-E / Carve Mountain
 • Babboe Slim Mountain
 • Babboe Go-E, Go Mountain
 • Babboe Flow-E, Flow Mountain
 • Babboe City Mountain

Zalecamy również by nie używać tych modeli do czasu zakończenia czynności wyjaśniających.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 

Uzupełnienie, 05.04.2023

Mamy dla Was małe uzupełnienie: Babboe B.V. jest obecnie gotowe do poinformowania klientów w Holandii i Niemczech na temat szczegółowych zasad zwrotu do fabryki, poziomów rekompensat i procedur działania. W przypadku innych krajów trwa dyskusja z lokalnymi władzami. Jak tylko uda nam się porozumieć w tej sprawie, zostaniecie poinformowani o proponowanych rozwiązaniach.