Babboe City Mountain

Wybór roweru towarowego

 

Jeśli już zdecydowałeś/aś, że rower z dużą skrzynią z przodu zostanie Twoim kolejnym „domownikiem”, to powstaje naturalne pytanie: co dalej? Pierwsza i najważniejsza sprawa to wybór roweru towarowego najwłaściwszego do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Babboe oferuje szeroką gamę modeli o różnym przeznaczeniu. Są wśród nich wersje ze zwykłym napędem i elektryczne, dwu i trzykołowe, ze skrzyniami do przewozu dzieci, ładunków, a nawet dedykowane bezpośrednio do transportu psów. Wybór tego jednego, najlepszego dla Ciebie, wymaga odpowiedzenia sobie na kilka pytań. Oto one:

 – do czego ma służyć mój nowy rower?

– czy zamierzam wozić dzieci (ile?), psa, zakupy, narzędzia do pracy, a może wszystkiego po trochu?

– kto będzie jeździł rowerem? Kobieta, mężczyzna, może różne osoby? W jakim wieku i kondycji fizycznej?

– jakie duże dystanse zamierzam pokonywać?

– jak często planuję jeździć moim nowym rowerem towarowym?

– czy rower będzie wykorzystywany głównie do codziennej jazdy czy rekreacji?

– czy będę jeździć wyłącznie po utwardzonych drogach – po jezdni i drogach rowerowych, czy też czasem np. po ścieżkach szutrowych?

– czy będę jeździć w pagórkowatej okolicy lub mam na swoich codziennej trasie do pokonania spore podjazdy?

– czy zamierzam jeździć zimą?

Zanotuj wszystkie swoje odpowiedzi na kartce. Zwróć uwagę szczególnie na najważniejsze pytania, które zostały wytłuszczone. Teraz będzie już z górki – wystarczy, że dobierzesz rower i akcesoria odpowiadające spisanym potrzebom. Banalne, prawda?

Nasze doświadczenie wskazuje, że dla zdecydowanej większość klientów odpowiedni jest jeden z dwóch podstawowych modeli: Babboe Big lub Babboe City. Jeśli jednak przykładowo zamierzasz wozić tylko jedno dziecko i niewielkie zakupy, to wartym rozważenia jest także Babboe Mini – krótsza wersja City. Jeśli dodatkowo mieszkasz w terenie górzystym to warto rozważyć zakup wersji elektrycznej Babboe Mini-E lub Mini Mountain. Wybierając model roweru miej jednak zawsze kartkę z odpowiedziami przed sobą.

Pamiętaj, że wybór roweru towarowego nie zawsze jest sprawą w 100% intuicyjną. Możesz sądzić np. że modele trójkołowe są ze swej natury bardziej stabilne niż dwukołowe. To oczywiście prawda, ale musisz wiedzieć że jazda long-johnem takim jak Babboe City jest jednak zdecydowanie bardziej podobna do jazdy zwykłym rowerem. Kolejna dobra rada dla każdego kto zdecydował się na wybór roweru towarowego określonego typu brzmi tak: przetestuj ten wybrany, ale spróbuj także czegoś innego dla porównania.

W razie wątpliwości możesz zawsze liczyć na porady ze strony naszego personelu.